Strona główna > Zarząd

Zarząd

Dagmara Haładaj

Wiceprezes

Andrzej Niwiński

Prezes
Andrzej Niwiński – Misja Skalna w Deir el-Bahari – Stowarzyszenie Miłośników Egiptu „Herhor – fot. Kamil Zachert – herhor.org.pl

Urodził się w 1948 r. w Warszawie. Pod kierunkiem słynnego twórcy Polskiej Szkoły Archeologii Śródziemnomorskiej, prof. Kazimierza Michałowskiego ukończył studia i napisał doktorat (w 1979 r.). Habilitował się 10 lat później na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie jest profesorem w Zakładzie Archeologii Egiptu i Nubii Instytutu Archeologii UW, aktywnie uczestnicząc w dydaktyce nt. starożytnego Egiptu (prowadzi seminarium oraz wykłady z historii Egiptu, religii egipskiej, ikonografii oraz archeologii skalnej). Do szczególnych osiągnięć na polu badawczym i dydaktycznym należą wykłady i cykle wykładów, jakie miał m.in. na paryskiej Sorbonie i w College de France, a także profesury gościnne w Turynie i w Lille. Od 1999 r. prof. Niwiński kieruje Misją Skalną w Deir el-Bahari. Jest międzynarodowym autorytetem w dziedzinie badań nad okresem XXI dynastii (XI–X w. p.n.e.), jak również w dziedzinie badań nad egipskimi sarkofagami i papirusami grobowymi. Jest autorem ok. 200 publikacji, w tym 10 książkowych, naukowych i popularnych.

Halina Przychodzeń

Członkini Zarządu
Halina Przychodzeń - Misja Skalna w Deir el-Bahari - Stowarzyszenie Miłośników Egiptu „Herhor” - herhor.org.pl

Pracownik Wydziału Fizyki UW. Ukończyła studia w Instytucie Archeologii UW ze specjalizacją: Egipt. Członek Misji Skalnej od 2003 r. Zainteresowania badawcze: paleopatologie, w tym, przede wszystkim, paleopatologie mumii egipskich. Autorka prac naukowych i popularnonaukowych na temat mumii egipskich i paleopatologii. Wspólnie z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym i Zakładem Medycyny Sądowej WUM aktualnie prowadzi autorskie badania mumii egipskiej. W ramach Projektu wykonane zostały pierwsze w Polsce badania zmumifikowanej, ludzkiej skóry z użyciem skaningowego mikroskopu elektronowego. Prowadzi wykłady i zajęcia popularnonaukowe dla dorosłych i dzieci.

Kamil Zachert

Wiceprezes
Kamil Zachert

Nazywam się Kamil Zachert i jestem łowcą przygód organizującym trekkingowe wyprawy do Egiptu.

Jako autor eksperckiego bloga o Egipcie pod marką podróżniczą Polski Egipcjanin specjalizuję się w historii i kulturze Egiptu, doradzam turystom, co powinni zobaczyć w Egipcie i jak mogą czuć się komfortowo w kraju arabskim oraz opiniuję zjawiska społeczne, które zachodzą nad Nilem.

Od 2003 roku biorę udział w badaniach archeologicznych Misji Skalnej w Deir el-Bahari oraz od 2018 roku w tak zwanym projekcie sarkofagowym Uniwersytetu Warszawskiego realizowanym w Muzeum Egipskim w Kairze oraz w innych muzeach w Europie i USA.

Agnieszka Jurko

Sekretarz

Bożena Lach

Zastępca Sekretarza

Hanna Mańkowska-Pliszka

Członkini Zarządu

Dorota Wróblewska

Członkini Komisji Rewizyjnej

Magdalena Muraszko-Kowalska

Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej
Magdalena Muraszko-Kowalska - Stowarzyszenie Miłośników Egiptu HERHOR - herhor.org.pl

Magdalena Muraszko-Kowalska. Absolwentka Liceum Plastycznego w Olsztynie, o specjalności plastyk ceramik. Zafascynowana sztuką starożytną, trafiła na archeologię na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie pod okiem Pana Profesora Andrzeja Niwińskiego, obroniła pracę z ceramiki Trzeciego Okresu Przejściowego, kontynuując niniejszym swoje zamiłowanie do skorup. Na wykopaliskach zajmuje się również głownie nimi, oraz wszelką dokumentacją rysunkową zabytków. Po studiach życie rzuciło ją w objęcia korporacji, w których spędziła ponad 10 lat. Korporacje nauczyły ją wiele, przede wszystkim tego, że warto pielęgnować swoje pasje i nie da się ich stłumić. Po 10 latach, rzuciła więc biurową posadę i zajęła się zawodowo rysunkiem. Jej prace można oglądać na stronie www.rysunkimagdy.pl, oraz na fanpejdżu fejsbukowym: Magdalena Muraszko-Kowalska – rysunki.

Edyta Koźbiał

Członkini Komisji Rewizyjnej

Beata Sokołowska

Członkini Komisji Rewizyjnej

Iwona Sobieszczyk

Członkini Komisji Rewizyjnej